Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
27 postów 979 komentarzy

Historia Polski pisana na nowo

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

No i doczekaliśmy czasów kiedy to żydo-pisowscy funkcjonariusze piszą nam nową historię Polski a szczególnie tą od 1945r

 

 Dzisiaj można się dowiedzieć z pisowskiej histori,że w 1945 roku Warszawy Krakowa Gdańska Poznania czy Szczecina nie wyzwoliła Armia Czerwona tylko,że hitlerowcy spakowali swoje zabawki i manatki i poszli sobie spokojnie do Berlina natomiast tych wyzwolicieli określili mianem nowego okupanta. 

To ja przypomnę,że trwała wojna i nie obowiązywały żadne prawa,Zwycięzca brał wszystko tak jak w każdej wojnie i to on dyktował warunki.Polskie wojska też grabiły,mordowały i zajmowały ziemie.Stalin zrobił sobie strefę bezpieczeństw z Polski Niemiec wschodnich i Czechosłowacji ponieważ obawiał się ataku aliantów z zachodu.Przecież Stalin wcale nie musiał dawać nam ziemi na zachodzie a granica Polski z niemcami  była by taka jak w 1939r i Amerykanie i Anglicy nie kiwnęli by palcem w bucie.Kłamcom i oszustom przypomnę,że Stalin mógł zrobić sobie strefę buforową z Polski dzięki Churchilowi i Roseveltowi  którzy sprzedali mu Polskę za czapkę śliwek i to oni dali przyzwolenie na 40-letnią okupację Polski..Przypomnę też,że z tych angielsko-amerykańskich zdrajców zrobiono dzisiaj największych sojuszników i nie ważne jest powiedzenia"kto raz zdradził ten pozostanie zdrajcą na zawsze".

Przecież amerykańska armia z generałem Pattonem na czele była o koński paznokieć od Dolnego Śląska mogła łatwo rozgromić hitlerowców i zając kawałek Polski na który by nie wpuścił sowietów.Wiedział o tym dowódca wojsk alianckich w Europie gen. Eisenhower. Dlatego osobiście wydał rozkaz, aby Patton zakończył marsz 3. Armii i wycofał ją do Pilzna. Generał - zżymając się - wykonał polecenie.Pakt Rooselvelt- Chirchil- Stalin nie mógł być zagrożony

Dzisiaj wszelkie zło przypisuje się Rosji sowieckiej a wybiela Niemcy hitlerowskie i Angoli.Nie chcę być obrońcą komunistów sowieckich a szczególnie tych z żydowskim pochodzeniem bo to byli typowi urodzeni mordercy i prawie w całości opanowali NKWD i GRU ..To oni wyrżneli naszą polską elitę po wojnie.Prawdą jest też ,że ten "okupant zagarnął nasze ziemie na Wschodzie .Można spytać po co to zrobił.Czy kierował się tylko chęcią rabunku?

Nie sądzę.Stalin wiedział,ze prędzej czy później dojdzie do wojny między Rosją a Niemcami.W 1939 Rosja była jeszcze zbyt słaba aby stawić czoła hitlerowskiej nawałnicy.Stąd pakt Ribbentrop-Mołotow.Rosja potrzebowała strefy jak najbardziej oddalonej od Moskwy a co najważniejsze potrzebowała mięsa armatniego którym byli mieszkańcy zagrabionych terenów i to dzięki nim Rosja nie przegrała wojny.

Tak,że żydo-pisowscy kłamcy choć byście się sfajdali w gacie nie zmienicie histori.Polskie miasta spod okupacji hitlerowskiej wyzwoliła Armia Czerwona i za to powinniśmy być im wdzięczni.Tysiące prostych chłopów i robotników poległo na polskiej ziemi w walce z hitlerowską armadą.

Co do okupacji to po części jest to prawda,ale proszę mi wskazać okupanta,który pomagał odbudować kraj ze zniszczeń wojennych,który zezwoli na okupowanych terenach mówić po Polsku,który pozwolił na budowę milionów mieszkań fabryk szpitali czy szkół i uniwersytetów.Urodziłem się i wychowywałem po Wojnie tak jak setki moich znajomych czy przyjaciół i nigdy nie czułem ,że żyję w okupowanym kraju.Okupant pozwolił mi pokończyć szkoły zapewnił pracę i godziwe wynagrodzenie  zapewniał szybkie kupno mieszkania półdarmowe wczasy przedszkola i mieszkania dla młodych małżeństw.

Wypada tylko życzyć aby takich okupantów było na świecie jak najwięcej.Spójrzmy tylko na Bliski Wschód,gdzie okupant pod pozorem wprowadzenia demokracji niszczy i burzy do gołej ziemi kraj za krajem.Drugi okupant zagrabił ziemie Palestyńczykom i nie ma zamiaru im zwracać.A świat milczy i udaje że nic się nie stało a mordercy pokroju Hitlera są "mężami stanu " i prezydentami. Nawet tu na Neonie jest grupka obrońców tych zwyrodnialców mordujących bezbronne kobiety i dzieci .Kiedyś za to poparcie dla nich piekło was pochłonie

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • 5*****
  W 100 % prawda i racja.

  Żebym się nie musiał powtarzać to ten link,

  http://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/152537,nie-dla-narracji-pis-i-po-i-ich-klamstw

  http://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/152247,prawda-kontrowersje-klamstwa

  http://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/151652,pis-to-nie-polska-nie-mylic-celowo-faktow

  http://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/152163,byc-patriota-polski

  Pozdr. 5*****
 • Ta
  Okupacja stalinowska była do Października 56roku, potem to uległo zmianie. Byliśmy natomiast w bloku państw socjalistycznych i w układzie warszawskim. Nikt jednak nie wysyłał Wojska Polskiego do Afganistanu w 79roku, ponoć Gierek się nie zgodził. Po 68 roku żydokomuna utraciła wpływy w PRL i w zasadzie od razu zaczęła mącić w postaci,, demokratycznej opozycji,, w 76 roku powstał KOR, który był centrum tej żydokomuny.
 • Gdzieś Czytałem
  Że Michnikowi na zjeździe Solidarności w 80roku robotnicy powiedzieli, że jest Żydem z KOR i pogonili go. Potem skądś pojawili się ,,doradcy solidarności,, w postaci Geremka, Mazowieckiego Kuronia i inni Żydzi i po prostu przejęto związek. Po stanie wojennym i transformacji było już pozamiatane.
 • 5*
  Co tu komentować?
  Ofensywę medialną chazarstwa widać gołym okiem.
  Także na NEon.
 • W PRL 5*
  Miliony Polaków jest wdzięcznych ZSRR .1 za uratowanie życia 2 za biologiczne przetrwanie. 2 za bezpieczne granice 3 za pomoc w odbudowie przemysłu i możliwość życia godnie, nauki studiowania i to dla najuboższych, pracy, świętowania Bożego Narodzenia i Wielkanocy.
  Ludzie żyli w Polsce w której byliśmy jedną wielką POLSKĄ RODZINĄ.
  DUMNI ŻE JESTEŚMY POLAKAMI. Bez chazarskiej i upa zarazy.

  Nie bylo wojny polsko polskiej i faszystowskiego pis.oraz po stronników upa.
 • @zbig71 14:52:17
  Z tego co ja pamiętam to ci żydowscy doradcy zostali na polecenie KC PZPR dostarczeni samolotem rządowym do Gdańska i do stoczni
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:02:44
  Oni za bardzo poszczekać nie mogą bo wiedzą,ze najważniejsze dokumenty II WŚ są u Putina na Kremlu.Oni i tak już dostają sraczki bo Putin ma zamiar odtajnić te dokumenty,które będzie uważał za ważne i wybielające Rosję i kompromitujące dla Polski
 • @Leonardo da Vinci 15:41:11
  Kiedyś ludzie byli sympatyczni dla siebie sąsiedzi się zapraszali nawzajem robiono wspólne przyjęcia urodzinowe i imieninowe a także okazjonalne balangi przy kieliszeczku.
  Dzisiaj sąsiad dla sąsiada jest wrogiem nr1 gdy jeden popiera PIS a drugi PO.Gdyby Polacy mieli dostęp do broni tak jak w usraelu trup by się ścielił gęsto po obu stronach.Byłby to zaczątek wojny domowej.
  Taki podział Polaków który wprowadził zapyziały żydowski POPIS nie spotkasz nigdzie na świecie
 • @matterhorn 15:53:38
  Dokładnie tak!!
 • @matterhorn 16:00:19
  "najważniejsze dokumenty II WŚ są u Putina na Kremlu"

  Niemcy zagarniali archiwa podbitych krajów (także w Warszawie i Paryżu) i gromadzili je w Berlinie. Stalin zabrał je do Moskwy, plus archiwa rumuńskie i węgierskie. Kolekcja zapewne ogromna.
 • @zbig71 14:52:17
  "w postaci Geremka, Mazowieckiego Kuronia i inni Żydzi "

  W przeciwieństwie do Geremka, ani Kuroń ani Mazowiecki nie byli Żydami. Po co przekręcać fakty?
 • @Leonardo da Vinci 15:41:11
  ////Nie było wojny polsko polskiej ////
  a skąd te ofiary ?
  //https://czerwiec56.ipn.gov.pl/c56/ofiary-i-represje/9167,Ofiary-Poznanskiego-Czerwca-1956.html //
  //https://grudzien70.ipn.gov.pl/g70/ofiary/1755,Lista-ofiar-Grudnia-03970.html //
  //http://13grudnia.org.pl/ofiary//
  A tu krótko o wyzwolicielach z t zw kraju rad
  //https://www.rp.pl/artykul/365363-1-8-mln-polskich-ofiar-Stalina.html //
 • @Pedant 16:17:50
  No, troszkę się rozpędziłem. Ale w KOR było sporo Żydów : Naimski, Lityński, Cohn, Blumsztajn, Michnik
 • @
  cyt:

  "Polskie wojska też grabiły,mordowały i zajmowały ziemie."

  Jakieś liczby może.... kogo grabiły i mordowały?
 • @Pedant 16:17:50
  Z tego co wiem Kuroń i Mazowiecki byli czystej krwi żydami.Ich prawdziwe żydowskie nazwiska możesz znaleźć w sieci.Typowe przechrzty jakich w Polsce są tysiące i to na tych eksponowanych stanowiskach czyli w MSZ rządzie Sejmie ,sądownictwie,kulturze i nauce no i na blogach
 • Już "Ruskie" publikują ..a przecież wiadomo,że Polskę wyzwolili Amerykanie z pomocą Ukraińców/tych którzy nie byli w Armii
  czerwonej!!może zachodni grafolodzy zbadają czy prawdziwe???
  https://t.co/fsatawM6kg

  https://www.tellerreport.com/tech/2020-01-17---%E2%80%9Ceternal-glory-to-the-heroes%E2%80%9D--75-years-ago-warsaw-was-liberated-from-nazi-invaders-.H1mJmQWkbI.html

  zdjęcie z :
  https://www.sott.net/article/427486-75th-anniversary-Newly-released-wartime-docs-debunk-modern-Polish-myths-about-Soviet-liberation-of-Warsaw

  https://gazda110.blogspot.com/2018/06/polacy-maja-bardzo-krotka-pamiec-polak.html
 • @Pedant 16:17:50
  Zresztą co do Mazowieckiego nie mam pewności. Wygląd i nazwisko raczej mówią same za siebie.
 • @matterhorn 16:00:19
  Salut 5* .http://www.ravelo.pl/pub/mm/multimedia/application/pdf/9788324124008.pdf
 • @Astra - Anna Słupianek 16:51:32
  A zadowoli się pani statystykami obcojęzycznymi? bo jakoś tak się złożyło że w języku polski nigdy nie powstało historycznie rzetelne przedstawienie rozmiaru rabunku i barbarzyńskich zniszczeń (np cerkwi) jakiego dopuścili się polscy żołnierze Napoleona.
  Polscy żołnierze (zwłaszcza oni) bez żadnej obiektywnej potrzeby a jedynie dla "satysfakcji" urządzali w cerkwiach stajnie lub latryny.Rodowici Francuzi choć i napoleońscy żołnierze z odrazą patrzyli na te bezeceństwa.
  Nic pani o tym nie słyszała? pisali o tym wszyscy ambasadorowie obecni wówczas na terytorium Imperium Rosyjskiego.
 • @trojanka 17:00:35
  PS. zapomniałam zdjęcie z Warszawy , wkleić.Chociaż nie wiem czy rodzina tej uśmiechniętej Pani,warszawianki nie będzie prześladowana....
  https://pbs.twimg.com/media/EOdqycCWoAAQ459.jpg
 • Z całym szacunkiem...
  "Dzisiaj można się dowiedzieć z pisowskiej histori,że w 1945 roku Warszawy Krakowa Gdańska Poznania czy Szczecina nie wyzwoliła Armia Czerwona tylko,że hitlerowcy spakowali swoje zabawki i manatki i poszli sobie spokojnie do Berlina natomiast tych wyzwolicieli określili mianem nowego okupanta."- odbieram jako ZDANIE-TEZĘ, nie ważne na ile propagandowe i znajdujące pokrycie w rzeczywistości. Tak Pan czuje, widzi, odbiera... ok.

  "To ja przypomnę,że trwała wojna i nie obowiązywały żadne prawa,Zwycięzca brał wszystko tak jak w każdej wojnie i to on dyktował warunki.Polskie wojska też grabiły,mordowały i zajmowały ziemie.Stalin zrobił sobie strefę bezpieczeństw z Polski Niemiec wschodnich i Czechosłowacji ponieważ obawiał się ataku aliantów z zachodu.Przecież Stalin wcale nie musiał dawać nam ziemi na zachodzie a granica Polski z niemcami była by taka jak w 1939r i Amerykanie i Anglicy nie kiwnęli by palcem w bucie.Kłamcom i oszustom przypomnę,że Stalin mógł zrobić sobie strefę buforową z Polski dzięki Churchilowi i Roseveltowi którzy sprzedali mu Polskę za czapkę śliwek i to oni dali przyzwolenie na 40-letnią okupację Polski..Przypomnę też,że z tych angielsko-amerykańskich zdrajców zrobiono dzisiaj największych sojuszników i nie ważne jest powiedzenia"kto raz zdradził ten pozostanie zdrajcą na zawsze".- "Polskie wojska też grabiły,mordowały i zajmowały ziemie"- proszę podać przykłady. W Prawdę wkleił Pan nieprawdziwe zdanie. Po co?

  "Przecież amerykańska armia z generałem Pattonem na czele była o koński paznokieć od Dolnego Śląska mogła łatwo rozgromić hitlerowców i zając kawałek Polski na który by nie wpuścił sowietów.Wiedział o tym dowódca wojsk alianckich w Europie gen. Eisenhower. Dlatego osobiście wydał rozkaz, aby Patton zakończył marsz 3. Armii i wycofał ją do Pilzna. Generał - zżymając się - wykonał polecenie.Pakt Rooselvelt- Chirchil- Stalin nie mógł być zagrożony"- czy winni są Polacy, Polska? Pis? bo nie wiem co chce Pan przez to co Pan powiedział powiedzieć. ?

  "Dzisiaj wszelkie zło przypisuje się Rosji sowieckiej a wybiela Niemcy hitlerowskie i Angoli.Nie chcę być obrońcą komunistów sowieckich a szczególnie tych z żydowskim pochodzeniem bo to byli typowi urodzeni mordercy i prawie w całości opanowali NKWD i GRU ..To oni wyrżneli naszą polską elitę po wojnie.Prawdą jest też ,że ten "okupant zagarnął nasze ziemie na Wschodzie .Można spytać po co to zrobił.Czy kierował się tylko chęcią rabunku?"- pierwsze zdanie: "Dzisiaj wszelkie zło przypisuje się Rosji sowieckiej a wybiela Niemcy hitlerowskie i Angoli"- Kto? wybiela niemców a kto angoli? PIS? Polacy? Kogo ma Pan ma na myśli KONKRETNIE?!

  "Nie sądzę.Stalin wiedział,ze prędzej czy później dojdzie do wojny między Rosją a Niemcami.W 1939 Rosja była jeszcze zbyt słaba aby stawić czoła hitlerowskiej nawałnicy.Stąd pakt Ribbentrop-Mołotow.Rosja potrzebowała strefy jak najbardziej oddalonej od Moskwy a co najważniejsze potrzebowała mięsa armatniego którym byli mieszkańcy zagrabionych terenów i to dzięki nim Rosja nie przegrała wojny."- Przynajmniej nie wypiera Pan istnienia Paktu Ribentrop- Mołotow, a nawet podaje przyczyny. Duży plus.

  "Tak,że żydo-pisowscy kłamcy choć byście się sfajdali w gacie nie zmienicie histori.Polskie miasta spod okupacji hitlerowskiej wyzwoliła Armia Czerwona i za to powinniśmy być im wdzięczni.Tysiące prostych chłopów i robotników poległo na polskiej ziemi w walce z hitlerowską armadą."- i tu problem: jak długo mamy być wdzięczni i jak ta wdzięczność ma wyglądać?!

  "Co do okupacji to po części jest to prawda,ale proszę mi wskazać okupanta,który pomagał odbudować kraj ze zniszczeń wojennych,który zezwoli na okupowanych terenach mówić po Polsku,który pozwolił na budowę milionów mieszkań fabryk szpitali czy szkół i uniwersytetów.Urodziłem się i wychowywałem po Wojnie tak jak setki moich znajomych czy przyjaciół i nigdy nie czułem ,że żyję w okupowanym kraju.Okupant pozwolił mi pokończyć szkoły zapewnił pracę i godziwe wynagrodzenie zapewniał szybkie kupno mieszkania półdarmowe wczasy przedszkola i mieszkania dla młodych małżeństw."- no to już Pan pojechał po całości z tą afirmacją okupacji. !!!

  i dalej:

  "Wypada tylko życzyć aby takich okupantów było na świecie jak najwięcej.Spójrzmy tylko na Bliski Wschód,gdzie okupant pod pozorem wprowadzenia demokracji niszczy i burzy do gołej ziemi kraj za krajem.Drugi okupant zagrabił ziemie Palestyńczykom i nie ma zamiaru im zwracać.A świat milczy i udaje że nic się nie stało a mordercy pokroju Hitlera są "mężami stanu " i prezydentami. Nawet tu na Neonie jest grupka obrońców tych zwyrodnialców mordujących bezbronne kobiety i dzieci .Kiedyś za to poparcie dla nich piekło was pochłonie"

  "Wypada tylko życzyć aby takich okupantów było na świecie jak najwięcej." i "Nawet tu na Neonie jest grupka obrońców tych zwyrodnialców mordujących bezbronne kobiety i dzieci .Kiedyś za to poparcie dla nich piekło was pochłonie"---------------------------------
  --------------------------------------------------------------------------------
  Wszyscy wiemy, że toczy się walka przedwyborcza, ale niewielu ma świadomość, że do wyborów w ogóle może nie dojść, więc po co?! te PŁOMIENNE MOWY? Płomienne i nie wnoszące nic poza promocją jakiejś starej opcji. Mając świadomość historii potrzebujemy konkretnych, adekwatnych do rzeczywistości!, działań. Proszę nie promować: ani onucy, ani iber alles, ani long way to tiperery. :)
  NAjpierw Polska. :)

  Z całym szacunkiem. Pozdrawiam
 • @puuuq 16:18:03
  Zamieszczasz linki do stron IPN i żydowskiej gadzinówki.Oni są tak wiarygodni jak moskiewska "Prawda"
  Dla mnie IPN stracił całkowicie wiarygodność po tym jak sfabrykowano fałszywki przeciwko abp.Wielgusowi polskiemu patriocie który był solą w oku żydowskiej jaczejce.Dlatego postanowili nie dopuścić go na stanowisko Biskupa Warszawy a wsadzili na jego miejsce niejakiego Nycza.
  Od wielu lat IPN zna nazwiska sprawców zabójstwa księży Zycha,Niedzielaka i Suchowolca a także prawdziwych morderców ks.Popiełuszki.Jednakże utajnili te akta do końca świata a może i dłużej.
  Stalin dla mnie też był mordercą odpowiedzialnym za zbrodnie wielu Polaków ale z drugiej strony przecież miał błogosławieństwo na stacjonowanie wojsk sowieckich w Polsce i zarządzanie strefą wpływów jaką przydzielili mu Rooselvelt i Churchil.
  Tymczasem polskie podziemie zaczęło strzelać im w plecy zza węgła to co mieli robić -dać się spokojnie mordować.Więc sowieci wyłapywali tych strzelców,ich przełożonych i ich rodziny i niestety ale ich mordowali tak jak oni ich.Jakoś Czesi,Węgrzy Niemcy wschodnie potrafiły się dogadać z okupantem przez co uratowali setki tysiące ludzkich istnień.
 • Co należy robić aby nie mieć wiecznych pretensji?
  Nie sięgając daleko, bo szkoda na to zachodu.

  1. Po wojnie ludzie byli szczęśliwi, bo wiadomo, pokój to jest radość. Żyli i rozmnażali się, ale dzisiejsze pokolenie są nieszczęśliwe z tego samego powodu; bo była sowiecka okupacja i zły komunistyczny system.
  2. Kiedy stało widocznym, że system nie jest wydolny, to rozruchy i protesty system obaliły. I znowu, ludzie poczuli się wolni i szczęśliwi, aby znowu po trzydziestu latach stwierdzić, że zostali oszukani.
  3. Dzisiaj każdego dnia dzieje się to co będzie historią jutro. Skoro jest już określona wiedza i doświadczenie historyczne, to co stoi na przeszkodzie, aby dzień dzisiejszy był kształtowany bez obciążeń wynikających z nieudolności władzy?
 • Najgorzej jak rusofilia wkracza do głowy!!
  Wtedy nie ma już szansy mózgu odbudowy
  To że przyjaciół nie mieliśmy to Prawda jest
  Lecz ruska nacja jest jak dzika Azja best
  Fałszerstw na temat Polski nigdy nie brakuje
  A każdy czerwony w tym temacie góruje
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże i oświeć
 • @matterhorn 16:59:51
  "Z tego co wiem Kuroń i Mazowiecki byli czystej krwi żydami."

  Ojciec Kuronia był z polskiej rodziny robotniczej z Zagłębia, matka z drobnej szlachty kresowej. Mazowiecki herbu Dołega, był ugodowym politykiem katolickim.

  "Ich prawdziwe żydowskie nazwiska możesz znaleźć w sieci."

  W sieci można wszystko znaleźć, Ozjasza Goldberga, Kalksztajna, Sztolcmana, Rottenszwanca oraz gadzich kosmitów. Są też przykłady jak chronić mózg przed kontrolą.
 • @matterhorn 17:25:43
  /.Oni są tak wiarygodni jak moskiewska "Prawda" //
  czyli w/w wydarzeń nie było ?
  nikt nie zginął w ich trakcie ?
  To pierwsze z brzegu linki , w każdym innym
  moga być jedynie różnice co do liczby zabitych
  a przecież w PRL mieli się Polacy tylko kochać ?
  Fakty są jednak zupełnie inne bo nie było
  wtedy żadnego polsko-polskiego pokoju ,
  wprost przeciwnie było tak źle ,że mniej więcej
  co 10 lat dochodziło do prób pozbycia się
  t zw ludowej władzy , gdzie ginęli po obu stronach
  Polacy i wtedy to nie była wojna a dzisiaj jest
  bo PiS umożliwia wjazd do Polski tylko tym
  co chcą pracować i jest na tyle bezczelny
  by ingerować w kadrowe posunięcia
  nadzwyczajnej kasty :)))))))))
 • @Pedant 17:48:49
  W latach pięćdziesiątych Mazowiecki był znany z postawy służebnej w stosunku do systemu komunistycznego. Dlatego tak łatwo było mu zaakceptować ,,grubą kreskę,,. Także,, katolicki polityk ugodowy,, ....no może być.
 • Panie @matterhorn, Pan także zniekształca historie.
  Ukazuje historię jako zdarzenia tylko i wyłącznie roku 1944-45. Takie pojmowanie historii jest niesłuszne bo w końcu na całe dzieje miały wpływ działania i losy na długo przed tą datą. PiS to niezłe ziółko i słów na nich nie ma. Ogólnie ogarniając to szkodnik. Wracając do tematu... wyzwolili ale... najpierw nas napadli, zabijali i sami od drugiego bandyty dostali lanie. W procesie zginęło i doznało krzywd miliony Polaków.
  Tak więc mówienie w chwale, o jakimś wyzwoleniu jest czymś kontrowersyjnym. Dodając do tego sowiecki terroryzm lat 1944-54 będziemy mieli zgoła różne widoki. Przedstawiając iż ZSRR musiała napaść na Polskę i zająć dla niej wygodne przyczółki jest z perspektywy Polaka którego zaatakowała zwykłym idiotyzmem. Nie ma wytłumaczenia za napad na sąsiada który nie dość że nie prowadzi w nimi wojny to jeszcze jest zaatakowany z drugiej strony.
  ZSRR a w całości Rosja jest państwem bandyckim, stworzonym w jej dziejach na siłowym zabieraniu graniczących z nimi ziem, z zachodu głównie po krzywdzie Rzeczpospolitej i tego nic nie zmieni. To że jesteśmy teraz przy niej malutcy nie usprawiedliwia nas przed zapomnieniem historii i faktami. Z Rosją należy żyć w zgodzie ale swój honor trzeba mieć.
 • @Pedant 16:17:50
  Kuroń chyba był. W latach 90-tych byłem u kolegi w Nysie. Były jakieś wybory i Kuroń tam wspierał Niemców. ktoś z publiczności zapytał go czy był Żydem. Speszył się i rzekł: "no cóż, matka była Żydówka". Ja w jego przypadku opieram się tylko na tej krótkiej wypowiedzi
 • witam Autora
  5*
  Dobra robota
  Pozdrawiam
 • @Wican 18:20:22
  "Kuroń tam wspierał Niemców. ktoś z publiczności zapytał go czy był Żydem. Speszył się i rzekł: "no cóż, matka była Żydówka".

  Mógł przyjąć taką pozę i skłamać ze "snobizmu". Jego matka był Polką.
 • @Stara Baba 18:11:16
  //ałości Rosja jest państwem bandyckim, stworzonym w jej dziejach na siłowym zabieraniu graniczących z nimi ziem, z zachodu głównie po krzywdzie Rzeczpospolitej i tego nic nie zmieni.//

  A ten miłujący pokój kraj w którego pan walisz w klawiaturę,ta emanacja humanizmu USA czy inna Kanada, to niby w jaki sposób powstały?
  Wszystkie państwa mają dość podobne początki.
  Bywają tylko słabi ludzie którzy tak jak pan nie mają siły do tego aby dźwigać brzemię własnej historii więc ich ambicje do państwowości są wyraźnie bez pokrycia.
  .A gdyby przy tym miął pan okazję poczytać o tym co na temat praworządności Rzeczpospolitej myślą jej niegdysiejsi obywatele (litwini,białorusini,hohły) to już całkiem straciłby pan dobre samopoczucie.
 • Tak...
  -----------
  "No i doczekaliśmy czasów kiedy to żydo-pisowscy funkcjonariusze piszą nam nową historię Polski a szczególnie tą od 1945r"
  -----------
  Tak - ale jest to konsekwencja zmiany etapu mądrości - przez światowy, czarci pomiot - gdzie gdzie oficjalnie teraz Niemcy i USA stały się - cacy - a Rosja stała się - be. Jednak jakby najważniejszym czynnikiem tego, nowego etapu mądrości - jest wskrzeszenie na odwiecznych ziemiach polskich - banderlandu. Aby operacja pt. wskrzeszenie banderlanu miała jakieś szansę - Rosja musi być - be - i basta. Mało tego - wskrzeszono nieudolnie nawet także z tego powodu nową, zimną wojnę bis - która obowiązuje cały Zachód.
  Wniosek?
  Światowy czarci pomiot obecnie - kontynuuje tutaj to - co kiedyś zapoczątkował panem, towarzyszem Hitlerem, towarzyszem Stalinem i banderowcami - tylko już w innej oprawie.
 • @ikulalibal 18:35:14
  No i widzi Pan, "uderz w stół a nożyce się odezwą". Po pierwsze, jaką Ameryka jest każdy zna i widzi. Liczba wojen mówi sama za siebie tak więc nigdy nie chwaliłem ani nie ganiłem gdyż sprawa jako emigranta jest dla mnie delikatną.
  Po drugie, ja mam siłę i to wielką dlatego jeszcze tu się z innymi zżeram.
  Po trzecie, prawda jest że w późniejszym okresie na stronie litewskiej nie było wesoło i Litwini, Białorusini, hohły mieli prawo się skarżyć ale... proszę pamiętać iż to nie szlachta polska tam rządziła lecz dobrowolnie spolonizowane rody oryginalne i tubylcze dla tamtych regionów. Tak więc
  czy była by to Litwa czy Rzeczpospolita oni i tak by pospólstwo ciemiężyli bo maja to we krwi. Taka była ich natura. Dla przypomnienia podam iż tzw. Polacy jak rodziny Radziwiłów, Wiśniowieckich czy Czartoryskich to dawni 100% Rusini a nie Polacy wywodzący się w dodatku z Rurykowiczów.
  Co do historii jednak nie było by z tym problemu gdyby kraj nasz nazywał się krotko Polska ale nazywa się Rzeczpospolita Polska i dzierży spuściznę i historie tamtych lat.
 • @Wican 18:20:22
  Ciekawe, jak Kuroń wspierał tych Niemców?
 • @Stara Baba 19:04:57
  //proszę pamiętać iż to nie szlachta polska tam rządziła lecz dobrowolnie spolonizowane rody oryginalne i tubylcze dla tamtych regionów//

  Nie musze o niczym pamiętać bo nic a nic mnie to nie obchodzi.Miał to być wyłącznie przykład relatywizmu w oceni historycznych procesów.
  Co zaś się tyczy "dobrowolności" to twierdzą oni że nie było mowy o żadnej dobrowolności.Było bezceremonialne łamanie prawa (już samym tylko aktem uni lubelskiej) i dyskryminacja.

  //Po drugie, ja mam siłę i to wielką dlatego jeszcze tu się z innymi zżeram.//
  Moja konstatacja przypadkowo tylko miała charakter personalny bo naprawdę chodziło mi o populację która odkąd pamiętam (czyli od dość dawna) nieustannie jęczy,skwierczy i narzeka na fatalne koleiny historii.
  Nieustająca,niemilknąca jeremiada.
 • @Pedant 17:48:49
  Mazowiecki był pod wpływem filozofii Mouniera. Ale ochrzczonych Żydów znamy. Jednak nie wiem
 • @puuuq 17:57:49
  Ja widziałem w moim małym miasteczku powiatowym też opatuloną kobietę z wózkiem i z drugim dzieckiem prowadzonym za rękę. PiS dąży do depolonizacji ziem między Bugiem, a Odrą.
 • @zbig71 18:01:00
  Był w Paxie, a potem chyba brał udział w nagonce na biskupa Kaczmarka
 • @Pedant 18:28:01
  Niekoniecznie. Mgła być ochrzczoną. Bo po co pulicznie by łgał?
 • @zbig71 19:06:24
  UDecja agitowała za Mniejszością Niemiecką
 • 5☆
  Niestety, ludzie którzy mają oczy i uszy "otwarte" czyli rozum.
  Doskonale widzą i słyszą że w Polsce źle dzieje się.

  Tak nie powinno być, by jedna partia będąca obecnie u władzy a nie mająca żadnej prawdziwej większości w narodzie i w stosunku do całości uprawnionych wyborców , narzucała nam wszystkim swoją nieprawdziwą wersję historii, zakłamującą fakty historyczne.
  Krytykuje, oczernia PRL mimo że jej członkowie w czasie istnienia PRL uzyskali dyplomy wyższych uczelni, tytuły naukowe, a Polska została nie tylko odbudowana z całkowitej ruiny ale powstało mnóstwo szkół, uczelni, szpitali, zakładów pracy, zbudowano miliony mieszkań i udostępniono dla wszystkich potrzebujących sanatoria, żłobki, przedszkola.

  Polska po 1945 roku odzyskała wolność, możliwość rozwoju.
  Zlikwidowano analfabetyzm, wprowadzono dla każdego opiekę medyczną, umożliwiono każdemu zdolnemu studiować.

  Ofszem była w tzw bloku wschodnim, gdzie główną rolę odgrywał ZSRR.
  Ale obecnie jest nie innaczej, Polska zjaduje się w bloku zachodnim w którym główną rolę odgrywają Stany Zjednoczone Ameryki Płn.

  Powiedział bym że jest obecnie w sprawach polityki wewnętrznej bardzo zależna od Brukseli, (finansowe dotacje, polityka rolna, środowiskowa i jeszcze inne) a w zagranicznej polityce jeszcze bardziej zależną od USA i wpływów świata żydowskiego i neobanderowskiego, niż gdy była w sojuszu ze Związkiem Radzieckim.

  Była związana wspólnym paktem obronnym ale nie angażowana do wspierania ZSRR w wojnie w Afganistanie.

  Tak wówczas jak i obecnie w mainstream'owych mediach była i jest cenzura. W TVi w Radio w prasie słychać wyraźnie podporządkowanie informacji obowiązującej poprawności politycznej, a z tym wiąże się propaganda, manipulacja i oszczerstwa w stosunku do przeciwników politycznych tak w kraju jak i zagranicą.

  Pozdrawiam
  AX
 • @Wican 19:28:27
  Brał na pewno. Razem z Szymborską i chyba z Miłoszem i Mrożkiem.
 • @Rocky 19:31:32
  Jak najbardziej. Nil chciał wejść normalnie w socjalistyczna ojczyznę. Ale żydowscy komuniści wykazali się prymitywizmem i go zabili. Ale porównania nietrafione. Każda z tych postaci była inna i tylko lalek wojował z komuchami zbrojnie. Pozostała trójka to były "zbrodnie sądowe". Poucz się podstaw statystyki, to nauczasz się porównywać zjawiska porównywalne, Wandziu
 • @zbig71 19:38:47
  Biskup został aresztowany bodaj w 1951 roku. W tym smaym roku Miłosz zwiał zagranicę. Nie wiem, czy brał udzial w nagonce. Nie pamiętam miesięcy
 • nic dodać, nic
  ująć.

  5!!!
 • @puuuq 16:18:03
  Zostawmy te protesty opłacane przez obce wywiady (zwykła wojna między ustrojami i czołowymi mocarstwami), ale co do tego ostatniego. Rozmawiałeś z ludźmi którzy przeżyli okupację, mężczyznami którzy stracili żony i dzieci, z kobietami które zostały na świecie jak jeden palec, o więźniów obozów koncentracyjnych nie pytam bo ci których znałem nie chcieli o tych czasach rozmawiać. Teraz namnożyło się kombatantów i tych represjonowanych. W większości jest jak z tą czeską żydówką która napisała książkę jak to ją i jej matkę gwałcili miesiącami w ruskim łagrze na Syberii. Okazało się że najdalej gdzie dojechała na wschód to była białoruska fabryka , a potem wyjechała do Czech. A jej matka rzeczywiście zmarła , ale w Mińsku na zapalenie płuc. Niestety tych którzy uczestniczyli w II wś praktycznie już nie ma (nie piszę o dzieciach które w tamtych czasach się urodziły) dlatego dziś łatwo tym ,,patriotom'' zmieniać historię.
 • @ikulalibal 17:11:28
  I to są te mordy i rabunki... jeszcze z napoleońskich wojen?

  cyt:
  Polscy żołnierze (zwłaszcza oni) bez żadnej obiektywnej potrzeby a jedynie dla "satysfakcji" urządzali w cerkwiach stajnie lub latryny.Rodowici Francuzi choć i napoleońscy żołnierze z odrazą patrzyli na te bezeceństwa.
  Nic pani o tym nie słyszała? pisali o tym wszyscy ambasadorowie obecni wówczas na terytorium Imperium Rosyjskiego...

  naprawdę... straszne!!
 • "nigdy nie czułem ,że żyję w okupowanym kraju"
  otóż to,

  za to teraz to odczuwam, że żyję w okupowanym kraju.
 • @zbig71 14:52:17
  Skoro tak wybieraliśmy, delegatów na zjazd Solidarności, sami jesteśmy winni.
 • @matterhorn 16:07:37
  POPIS to popłuczyny po Solidaruchach,

  jakoś nikt nie pogonił Bolka? Dlaczego?
 • @Pedant 16:17:50
  Jeśli nie byli Żydami, to czemu łgali jak Żydzi?
 • @Astra - Anna Słupianek 16:51:32
  Może zajrzysz do historii, i poszukasz przyzwolenia na gwałty.

  Podpowiedz, dlaczego nie eksterminowano Niemców, przecież można było im odpłacić tym samym, co sami robili?
 • @zbig71 17:01:27
  Wystarczy prześledzić, co Mazowiecki robił, gdy został premierem. Ot, choćby zalew całego kraju alkoholem zza dranicy, i podniesieniu cen naszej rodzimej produkcji, aby import został błyskawicznie rozchwycony.

  Jak dla mnie, Mazowiecki nie różni się od Ala Capone, jeśli chodzi o interes, oczywiście.
 • @Anna-PK 17:34:58
  Ach, system nie był wydolny? Przecież cały czas był objęty sankcjami, raz miejszymi, raz większymi, ale cały czas.
 • @JAM.M 17:42:20
  a jaka "*filia" jest bezpieczna i zdrowa?
 • @Stara Baba 18:11:16
  Przypominam, że Polska przedwojenna też była zajadłym wrogiem ZSRR, i prosiła się o napaść.
 • @Alfax 19:36:37
  może bardziej po polsku.
 • @marek500 20:35:18
  tak właśnie piszę,

  chociaż mam trochę inne zdanie, jeszcze są ci, co 2WŚ pamiętają, i pamiętają wyzwolenie.
 • @interesariusz z PL 21:19:12
  To nie jest żadna odpowiedź tylko demagogia!

  Wojsko polskie nie rabowało ani nie mordowało- co najwyżej jak wspomniał ikulaibal w cerkwi srało a to jest różnica... a w ogóle o gwałtach nie było mowy więc może trochę przyhamuj....
 • @interesariusz z PL 21:15:32
  Dzieciakiem wtedy byłem, ja nikogo nie wybierałem. Rodzice pracowali ciężko we własnych szklarniach i też nikogo nie wybierali.
 • @interesariusz z PL 21:17:07
  Wachowski i będziesz go pilnowała i dawała ochronę. Dlatego.
 • @interesariusz z PL 21:21:23
  Pamiętam. Tak było, dużo wtedy gorzały się pojawiło w sklepach. I miała branie.
 • @interesariusz z PL 21:28:44
  Widzę że sam masz problem ze sobą, dla mnie to możesz bardziej po polsku bo zalatuje po żydowsku.
  A treść i forma Alfax jest 1000 razy poprawniejsza od twojej.

  A ataki personalne nie służą tutaj nikomu ani dyskusji ani wymianie poglądów.

  PiS i PO to takie samo żydowskie i banderowskie ZŁO !!!

  :)))
 • @interesariusz z PL 21:26:16
  Przepraszam że tak się wyrażę ale stwierdzenie to jest głupie.
  Przecież to przez tą pokojowo nastawioną Rosję Polska musiała po 123 latach odzyskiwać własną niepodległość. To głównie na ziemiach zaboru rosyjskiego wskrzeszona została II Rzeczpospolita. Sowiecka Rosja a także carska byli głównym wrogiem wskrzeszenia Polski. Nie dziwota bo to przecież oni nam ją najpierw zabrali. Bardzo smutnym faktem jest historia III rozbioru w którym Rzeczpospolita prowadziła regularną obronną wojnę z napadającą nas carską Rosja. Ponad 150 tysięcy żołnierzy (na tyle już tylko było nas stać) regularnie walczyło przeciw atakującej armii Cara. Co wiemy o tamtych czasach? Ano był taki król Poniatowski który sprzedał Rzeczpospolita i to jest naszą wiedza o nas samych.
  To są właśnie te Polaków historyczne zaległości w wiedzy które powodują wypaczanie polskiej historii. Przez 130 lat trzy mocarstwa wmawiali nam wszystko a kto nie słuchał ginął.
 • @Alfax 19:36:37
  Alfax napisałeś prawdę która kluje w oczy, zwolenników PiSuaru i POpapranców. !

  Pozdr :)))
 • @Astra - Anna Słupianek 21:39:45
  poducz się, co to jest demagogia,

  a przecież twoim zdaniem wojsko polskie przyniosło na bagnetach ruskie zniewolenie,
  to i pewnie gwałciło po społu z czerwonymi przyjaciółmi.
 • @zbig71 21:40:22
  no cóż, ja wybierałem, ale byłem przegłosowany.
 • @zbig71 21:43:14
  A jaki świetny wybieg zastosował Mazowiecki? Podniósł bodajże ceny o 100%, a import miał dwu tygodniową zwłokę, bo przecież ci, co wiedzieli zawczasu o podwyżce, nie mogli stracić.
 • @Monaco 21:46:05
  literówki są do wybaczenia, ale nie dowcipy polegające na zniekształcaniu słów, które zdają się niczemu nie służyć.
 • @Stara Baba 21:48:32
  Które stwierdzenie jest głupie, i dlaczego?

  Polska i ZSRR byli wrogami, sama/sam to potwiedzasz.

  Polska nie zgodziła się na sojusz z ZSRR przeciwko Hitlerowi.

  No to ZSRR zawarł sojusz z Hitlerem przeciwko Polsce.

  Dlaczego to Cię oburza?
 • @interesariusz z PL 22:03:13
  Nie pisałem dla tego że to nieprawda. Napisałem to dla tego że sprawa z naszej strony była tak historycznie słuszna i oczywista że wytykać to palcem jest... głupie. No chyba się nie obrażasz?
 • @interesariusz z PL 21:56:17
  Ty się zastanów co piszesz...

  "a przecież twoim zdaniem wojsko polskie przyniosło na bagnetach ruskie zniewolenie,
  to i pewnie gwałciło po społu z czerwonymi przyjaciółmi."

  A gdzie ja tak napisałam?
  Wstyd takie głupoty wypisywać!!
 • @Stara Baba 22:07:55
  Nie, nie obrażam się,

  Prawdą jest, że Rosja zagarnęła część Polski (rozbiory), ale takie to były czasy, pomyśl, ile w tym czasie zagarnął UK?

  Ale prawdą jest też, że mieliśmy zidiociałych przywódców (okres 2RP), którzy kierowali się uprzedzeniami i emocjami, i ..... przegrali Polskę po raz kolejny.
 • @Stara Baba 21:48:32
  Akurat motorem napędowym rozbiorów były Prusy. Wystarczy spojrzeć na ówczesna mapę.
 • "Obóz zagłady w centrum Warszawy - KL Warshau" -M.Trzcińska
  W latach 1945-1954 w miejscu dawnego KL Warschau istniał obóz NKWD przeznaczony do likwidacji polskiego elementu narodowego, czyli "Żołnierzy II Konspiracji" -"Żołnierzy Wyklętych".

  ".......Kiedy próba zatarcia istnienia KL Warschau nie powiodła się, wówczas grupa skupiona wokół dyrektora Ryszarda Walczaka podjęła forsowanie wersji, jakoby to Polacy dokonali zbrodni na Niemcach i po wojnie w obiektach KL Warschau założyli obóz dla Niemców. Jest to nonsens! W rzeczywistości ( obóz pracy, utworzony przez Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego wspólnie z NKWD w obiektach pohitlerowskiego obozu koncentracyjnego, założony został jako miejsce izolacji i eksterminacji polskiej opozycji oraz żołnierzy polskiej konspiracji AK i innych osób sprzeciwiających się sowietyzacji Polski.

  Już 14 lipca 1944 r. Stalin, w wydanej dyrektywie nr 37 dotyczącej "rozbrojenia polskich zbrojnych oddziałów uważających się za podlegające Emigracyjnemu Rządowi Polskiemu", nakazywał: "(...) p. l. Niezwłocznie po ujawnieniu składu osobowego tych oddziałów rozbroić i odstawić do specjalnie zorganizowanych punktów dla wyjaśnienia".

  Obóz pracy w Warszawie organizowany był wiosną 1945 r. i przez pierwsze trzy miesiące budowali go hitlerowscy jeńcy, zatrzymani tuż po zakończeniu działań wojennych. Było ich kilkuset (świadkowie: B. Świderski, J. Żelezowska, W. Rott, S. Mazurek). Polskie "uregulowanie" obozów pracy nastąpiło, "Dekretem z dnia 16 listopada 1945 r. o Komisji Specjalnej do walki z nadużyciami i szkodnictwem gospodarczym", który w art. 10 wprowadził "kierowanie sprawcy do pracy przymusowej".

  Obóz pracy w Warszawie działał od 1945 r. do marca 1955 r., czyli przez 10 lat, jako twór pozakonstytucyjny i pozakodeksowy. Zgodnie z dyrektywą Stalina najwcześniejszymi jego więźniami byli żołnierze polskiej konspiracji. W ciągu 10 lat przeszły przez niego tysiące Polaków "opornych" wobec wprowadzanego nowego ustroju politycznego i gospodarczego. Miał wiec on charakter systemowy. Podobnie jak "Dekret o Komisji Specjalnej" do walki z nadużyciami nie był drugim dekretem "sierpniowym" o karze dla faszystowskich zbrodniarzy, tak obóz pracy działający na podstawie "Dekretu o Komisji Specjalnej" nie był obozem dla jeńców niemieckich. Wrażenie, że Niemców w obozie było więcej, brało się stąd, że polskich patriotów więzionych tutaj przebierano w niemieckie mundury w celu zmylenia opinii publicznej i skierowania na nich nienawiści takiej, jaką pół wieku temu kierowała do Niemców obolała i urażona w swej godności Warszawa. Dla patriotów polskich był to straszliwy cios moralny..."
 • @Astra - Anna Słupianek 22:09:42
  w takim razie zawieszam uwagę do czasu, aż sama się zdradzisz z poglądami.
 • Obława Augustowska
  http://oblawaaugustowska.pl

  "....W lipcu 1945 r. oddziały Armii Czerwonej przy pomocy Wojska Polskiego oraz funkcjonariuszy i współpracowników Urzędu Bezpieczeństwa przeprowadziły szeroko zakrojoną akcję pacyfikacyjną na terenie Puszczy Augustowskiej i jej okolic, określanej mianem Obławy Augustowskiej. Ze strony sowieckiej w operacji uczestniczyły jednostki 50. armii III Frontu Białoruskiego, Wojsk Wewnętrznych NKWD oraz funkcjonariusze kontrwywiadu wojskowego "Smiersz". Funkcjonariusze Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego, Milicji Obywatelskiej i miejscowi konfidenci wspomagali działania Sowietów jako przewodnicy i tłumacze, asystowali także przy przesłuchaniach.

  Oddziały sowieckie przetrząsały lasy i wsie, aresztując podejrzanych o kontakty z polską partyzantką niepodległościową. Nie znamy dokładnie ani daty początkowej, ani końcowej operacji - najczęściej umieszcza się ją między 12 a 28 lipca. W sumie zatrzymano kilka tysięcy osób, część z nich więziono i poddawano brutalnemu śledztwu. Ok. 600 osób nigdy nie powróciło do domów i do dziś nie są znane ich losy. Najprawdopodobniej wszyscy zostali pozbawieni życia na podstawie tej samej decyzji i należy ich uznać za ofiary Obławy Augustowskiej..."
 • Zbrodnie sowieckie
  Po raz kolejny można powtórzyć: gdyby nie wspólna napaść na Polskę w 1939 roku Rosji Sowieckiej wraz z Niemcami hitlerowskimi oraz podwójna okupacja naszego kraju, nie byłoby konieczności późniejszego jej "wyzwalania".

  https://dorzeczy.pl/_f/elements/2019-09/DoRzeczy-dodatek-Zbrodnie-sowieckie.pdf

  https://www.gosc.pl/doc/2078585.Zbrodnie-sowieckich-wyzwolicieli

  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2017/12/20/polskie-ofiary-nkwd-ilu-zabitych-wyzwolenie-armia-czerwona-1944-1945/
 • @Wican 22:13:36
  :-) tak, to prawda ale podżegaczem a nie główną siłą. Główną siłą była carska Rosja. Prusy chcąc się wybić na niepodległość musiały zmniejszyć siłę lub unicestwić Rzeczpospolitą gdyż sami byli stanowczo za słabi. Dla tego robiono starania u Rosji jak i Austro-Węgier. To była podpucha Prus ale siła była dwóch pozostałych. Prusia była polskim lennikiem i do 1795 roku do stolicy Warszawy napływały podatki za lenno jakim podług Rzeczpospolitej była Prusia czyli lennikiem. Jest to państwo istniejące niespełna 80 lat.
  Naszym nieszczęściem było to że król polski Po Wojnie Pruskiej (XV-XVI wiek) i w końcu załatwieniu tematu z Krzyżakami nie wcielił ziem pruskich do Korony lecz ustanowił lenno. Spowodowane to było interesami Litwy. Na nasze nieszczęście, głowami trzech stron później uczestniczących w rozbiorach zostały rodziny niemieckie które z sobą po prostu się dogadały... za sprawą Prus
 • @Piotrx 22:35:03
  Ludzie opamiętajcie się . Co za idiotyzmy. Te idiotyzmy w stylu co by było gdyby do niczego nie prowadzą. Temu kto pisze że ZSRR wspólnie napadało z Hitlerem na Polskę powiem że to kłamstwo i prawda. A dlaczego nikt nie napisze że gdyby nie dil Piłsudskiego z Leninem to nie było by tego problemu. Tak samo nie było by tego problemu gdyby Anglia i Francja nie zdradziły. Przestańcie przekręcać historię. Niemcy zaczęły 1 września 1939 II wś, ZSRR napadły nas 17 września 1939. I tego się trzymajmy. Jeżeli Rosja chciała by rozpocząć wojnę wspólnie to by uderzyli 1 no może 3 września. Jeżeli dołączyli się prawie po 3 tygodniach to znaczy że też nie byli przez Hitlera poinformowani.
 • @Piotrx 22:20:24
  To w obawie Augustowskiej szlify zdobywał gen. Milewski, który współpracował ze Śmierszem, był w PZPR, UB, był ministrem spraw wewnętrznych w 81 roku, zdegradowany w 84 po śmierci księcia. Popiełuszki.
 • @Wican 19:29:18
  "Niekoniecznie. Mgła być ochrzczoną. Bo po co pulicznie by łgał?"

  Nie wiem, on był pokrętny. A może nic takiego nie powiedział. Wiem na pewno, że Stanisław Lem, Leśmian, Słonimski byli Żydami.
 • @Stara Baba 21:48:32
  "To głównie na ziemiach zaboru rosyjskiego wskrzeszona została II Rzeczpospolita."

  Dlaczego nie na terenach zaboru pruskiego i austriackiego?
 • @Wican 22:13:36
  "Akurat motorem napędowym rozbiorów były Prusy. Wystarczy spojrzeć na ówczesna mapę."

  Więcej, Rosji przypadło w zaborach tylko Księstwo Litewskie. Może odtworzenie Królewstwa Polskiego w 1815 były dla Rosjan błedem i mądrzej by zrobili zostawiając te ziemie Prusom i Austrii?
 • 5*
  Proszę o prostą odpowiedź:
  skoro tzw. "komuna" walczyła z własnym narodem i nie zależało jej na dobru Polaków to dlaczego w tamtych czasach pornografia była zakazana i zwalczana a za rządów niby katolickich pornografia panoszy się wszędzie?
 • @Robik 03:12:48
  Bo jest wolność i swoboda i dziewczyna młoda.
 • @Stara Baba 22:41:25
  To Pruskie intrygi do tego doprowadziły. Rozbiory nie były celem carycy. Potrzebna jej była Polska w całości, acz słaba. I jako sojusznik.
  Za pruskie pieniądze zrywano głównie sejmy. Caryca była najbardziej wyzywanym zagranicznym politykiem w polskim sejmie (niczym dzisiaj Putin). Błędne decyzje ówczesnych naszych elyt zwalily nam to na głowę. A motorem napędowym były Prusy. Powtórzę. Spójrz na ówczesna mapę.
 • @Pedant 00:23:44
  Ja przy tej wypowiedzi akurat byłem. Ot, kampania wyborcza i bezczelne pytanie od publiczności.
 • @Stara Baba 22:41:25
  Spowodowane to było słabością, że pozwolono na powstania i rozwój tego raka, jakim były Prusy. Nie myślano długofalowo.
 • @marek500 23:14:28
  Czy Anglia i Francja zdradziły? Chyba akurat tak skonstruowane były te gwarancję. I zachód był przekonany, że Polska jesi silniejsza militarnie.
 • @Pedant 00:31:06
  Może i tak.
 • @Wican 09:32:55
  Nie wgłębiałem się w treść tych umów, ale coś mi się zdaje że obligowały do zbrojnego wsparcia (tydzień czy 2) od agresji trzeciego państwa. Myślę że te ustalenia były znane radzieckiemu wywiadowi i dlatego Stalin zwlekał z uderzeniem na Polskę. Zresztą można analizować co by było gdyby, ale to nie zmieni faktów historycznych. A ten który używa takich analiz jako argumentów jest hochsztaplerem.
 • @Wican 09:31:15
  "Ja przy tej wypowiedzi akurat byłem. Ot, kampania wyborcza i bezczelne pytanie od publiczności."

  Jak już napisałem, Kuroń był na swój sposób przewrotny i mentorski. Traktował swoje wypowiedzi agitacyjnie. (Trochę go znałem osobiście)

  Mógł myśleć tak:

  "Jak zaprzeczę, że mam żydowskich przodków, to wejdę w kołtuńską koleinę. I tak mi nie uwierzą, zaś ja potwierdzę, że żydowskość jest czymś nagannym, czego należy się wstydzić i wypierać. No to powiem, moja matka była Żydówką i zatkam im obleśną mordę"

  Oto jego wypowiedzi:

  "Antysemityzm nie jest u nas, jak niektórzy sądzą, problemem sztucznym. Jest problemem żywym, a jak żywym, widzieliśmy, gdy zaczęto sięgać do panieńskich nazwisk matek. (…) Istota tego antysemityzmu rasistowskiego sprowadza się do tego, aby przerzucić odpowiedzialność za grzechy systemu, za wady w funkcjonowaniu władzy na obcoplemiennych. (…) W toku śledztwa oficerowie śledczy czynili duży wysiłek, aby także u mnie znaleźć wśród przodków jakieś żydowskie nazwisko. Gdy nie udało się zrobić ze mnie Żyda, chcieli bodaj uczynić ze mnie Ukraińca. Byleby móc mnie napiętnować jako obcoplemieńca. Były takie dni w śledztwie, kiedy chciałem uznać się za Żyda. Są bowiem sytuacje, kiedy uczciwy człowiek powinien uznać się za Żyda. "

  "Dążenie do pełnej, absolutnej sprawiedliwości jest jednym z największych i najbardziej niebezpiecznych marzeń człowieka (…) Najbezpieczniej jest uświadomić sobie, że niemożliwa jest sprawiedliwość poza miłością, a więc przeciw człowiekowi. A człowiekiem jest każdy – i komunista, i burżuj, i nacjonalista, i Polak, i Żyd. "


  "Lwów był miastem Polaków, Żydów, Ukraińców, miastem ostrych antagonizmów. Ja wyrosłem w kulcie Orląt, wyśpiewywałem bronią Lwowa polskie dzieci, znosząc rany, śmierć i ból, ale fascynowała mnie inność, obcość. Kiedy przechodziłem koło szkoły ukraińskiej, coś mnie do niej ciągnęło."

  Matka Kuronia - Wanda Kazimiera Rudeńska-Kuroń, pochodziła z polskiej szlachty, wnuczka powstańca styczniowego, jej rodzina miała powiązania z gen. Hallerem i gen. Sikorskim. Studiowała prawo na UJ.

  Jej zdjęcie z czasów dzieciństwa Jacka. Proszę się jej przyjrzeć:

  https://bi.im-g.pl/im/cd/92/ec/z15504077V,Matka--Wanda-z-Rudenskich-pochodzila-z-rodziny-szl.jpg
 • @marek500 10:27:04
  Ale starcia były. Nawet jacyś Francuzi zginęli. Anglicy też podnieśli samoloty. A Polska miała bronić sie ponoć 2 tygodnie.W sposób zorganizowany. A po dwóch tygodniach, to kierownictwo II RP już wiało do granicy.
 • @Pedant 11:10:47
  Prawo. W sumie wiara handlowa, wyznanie prawnicze.
 • @Wican 13:46:03
  "Polska miała bronić sie ponoć 2 tygodnie.W sposób zorganizowany."

  Front do 14 września:

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/62/Poland2.jpg
 • @Rocky 19:31:32
  "Towarzysze, a o Ince, Pileckim, Nilu,
  Franczaku (Lalek) itd."

  Hasbarski wycieruchu przecież to twoi rodacy z garbatym nosem zamordowali tych żołnierzy no ale w kibucu was o tym nie uczyli.Jako spadkobierca tych żydowskich bandziorów ty też masz polską krew na rękach Z bandziorami takimi jak ty się nie dyskutuję dla bandziorów AK miało jedno skuteczne lekarstwo -parę gram ołowiu
 • @Stara Baba 18:11:16
  Nie jestem historykiem ja piszę to co widzę i czuję.

  "wyzwolili ale... najpierw nas napadli"

  Mówisz napadli,to czemu napadnięci się nie bronili,czemu dowództwo wojskowe RP wydało rozkaz nie atakowanie sowietów.Trzeba było ruszyć z szabelką na Rosjan i pogonić ich do samej Moskwy.
  Sowieci zajęli te tereny na których mieszkała ludność rosyjskojęzyczna i tym sposobem uchronili miliony osób od okupacji hitlerowskiej a także od śmierci a także odsunęli od swoich granic szwabów o jakieś 200-400km.
  Na miejscu Stalina każdy przywódca postąpił by podobnie.

  "Tak więc mówienie w chwale, o jakimś wyzwoleniu jest czymś kontrowersyjnym."

  To co kto pogonił hitlerowskich bandytów z Polski, zielone ludziki ,marsjanie czy krasnoludki.Polacy widzieli kto ich wyswobodził z niemieckiej niewoli i setki tysięcy czy miliony osób witały ich jak bohaterów.Mój ojciec brał udział w walkach o Wrocław razem z sowietami i nigdy nie słyszałem złego słowa tych wybawcach
  Ruskie zabrali nam ziemie na wschodzie za pozwoleniem waszych usraelskich aliantów a te ziemie na zachodzie i północy to co z nieba nam spadły?Stalin okazał się dobrodziejem i w zamian obdarował nas ziemią która należała do Niemiec .Dobre i to bo mógł nam pokazać środkowy palec i Polska była by taką wąską kiszką od Gdańska do tatr.
  .Powtarzam jeszcze raz cała tragedię Polska zawdzięcza Amerykanom Anglikom i Francuzom,Najpierw w 1939 nas zostawili na pożarcie Niemcom a później nas sprzedali sowietom
  Więc przypisywanie wszelkiego zła tylko sowietom jest zwyczajnym barbarzyństwem,Największe szkody wyrządzili nam alianci bo dopuścili do wojny i utworzenia z Polski rosyjskiej strefy buforowej.
 • @matterhorn 14:42:09
  "Mówisz napadli, to czemu napadnięci się nie bronili, czemu dowództwo wojskowe RP wydało rozkaz nie atakowanie sowietów."

  No właśnie, dla tylko takich pytań na które jest oczywista odpowiedź dyskusja nie ma sensu.

  PS: mówimy tu o temacie ZSRR. Temat zachodni to inny wątek i temat rzeka więc to nie jest poruszane. Tak, głównym zewnętrznym winowajca naszej tragedii rozgrywającym się w czasach przedwojennych są sojusze zachodnie a szczególnie oszukańczy Anglii i Francji i odwiedzenie nas pół roku przed wojną od całkowitej mobilizacji aby nie rozdrażniać Hitlera. No ale gwoli prawdy to już polskiego rządu wina że ślepo wierzył. Jakby jednak na to nie patrzeć to nie Anglia i Francja nas Polaków mordowała ale zabijali Niemcy i ZSRR.
 • @matterhorn 14:42:09
  "Mówisz napadli,to czemu napadnięci się nie bronili,czemu dowództwo wojskowe RP wydało rozkaz nie atakowanie sowietów.Trzeba było ruszyć z szabelką na Rosjan i pogonić ich do samej Moskwy." Jak się mieli bronić?! Historii nie znasz? A potem jak się bronili to już nie pamiętasz.
  "Polacy widzieli kto ich wyswobodził z niemieckiej niewoli i setki tysięcy czy miliony osób witały ich jak bohaterów"- tak, ci którzy dożyli. !.

  ".Powtarzam jeszcze raz cała tragedię Polska zawdzięcza Amerykanom Anglikom i Francuzom,Najpierw w 1939 nas zostawili na pożarcie Niemcom a później nas sprzedali sowietom"- NAjpierw Niemcom, potem reszcie. w Tej kolejności.

  "Największe szkody wyrządzili nam alianci bo dopuścili do wojny i utworzenia z Polski rosyjskiej strefy buforowej." Polska zawsze taką strefą była dla "Zachodu"- mogę jeszcze napisać: dla ciemniaków z zachodu- jeśli to Panu pomoże. Ale to wcale nie znaczy, że na wschodzie mamy przyjaciół. To jest Wasz/Wielu problem. Polska nie ma żadnych przyjaciół! niech się nikt nie łudzi! Sami musimy o siebie dbać! i nie ma w tym nic złego! Oduczmy się oglądania na innych! To jest metoda, którą "rai" zdrajca doradca od setek lat! I nieważne jaki jest ustrój. Tu jest Polska i to jest nasz dom! nasza ojczyzna! Niech Pan przestanie reklamować Armię Czerwoną to może jakoś się dogadamy...
  Dziękuję za uwagę.
 • @Stara Baba 15:06:04
  //Jakby jednak na to nie patrzeć to nie Anglia i Francja nas Polaków mordowała ale zabijali Niemcy i ZSRR.//

  Ciekawa logika.Niestandardowa choć charakterystyczna dla pewnej części Polaków.(tej gorszej części )
  Że znaki drogowe? że drogowa sygnalizacja świetlna? jednak jakby na to nie patrzeć to nie znaki drogowe, nie drogowa sygnalizacja świetlna na mnie najechały ale ciężarówka.Ewidentnie winę ponosi ciężarówka.
 • @ikulalibal 15:27:06
  https://www.youtube.com/watch?v=m0OOeU5OcDE

  no, pyrkosz, pyrkosz i nic nie jedziesz. Wracajcie już do tego waszego domu, moglibyście?
 • @ikulalibal 15:27:06
  "Ciekawa logika.Niestandardowa choć charakterystyczna dla pewnej części Polaków.(tej gorszej części )"
  Chciałem ci napisać coś brzydkiego ale po co, to nie pomoże.
 • @ikulalibal 15:27:06
  Tu mam coś dla obrońców ZSRR.

  https://www.youtube.com/watch?v=Vw7eakLQCa8
 • @JimA 15:10:06
  " To jest Wasz/Wielu problem." - to jest w mojej wypowiedzi kluczowe.
  Why?- bo macie niepolską mentalność niewolników. Ta mentalność bierze się z braku znajomości miejsca i braku korzeni. Jesteście pasożytami stale i wciąż w stanie larwalnym. Nas Polaków stać na Powstania i Wielkie Czyny ale was pasożytów na naszej ziemi stać tylko na zdradę, zaprzaństwo i szukanie kolesi po świecie. Stąd wasza smuta. My byliśmy, jesteśmy i będziemy silni i Wielcy! bo jesteśmy stąd! i znamy naszą ziemię, choć robiliście wszystko przez wieki, żeby nas z niej wyrugować. NO WAY! GAME IS OVER!
 • sexta
  kolejny raz zamykam wątek, kurtyna !, brawa!... Czerwoni Kapłani poszli spać- do następnego razu. :)

  ))))
 • @Stara Baba 15:47:25
  //Tu mam coś dla obrońców ZSRR.//

  Co myślisz że ja się tego przestraszę? A dlaczego ZSRR? a może obrońca wersalskich idei jakże brutalnie podeptanych przez polską anarchię i awanturnictwo polityczne.
  Przypominam wszelkim tłumokom tak chętnie wypowiadającym w tematach historycznych że wedle wcale niegłupiej idei nowo powstałe (po 1918r) państwa miały mieć charakter etniczny.Uznano (być może słusznie) że wieloetniczność jest gotowym źródłem konfliktów.
  http://www.ibidem.com.pl/zrodla/1918-1939/wojny/1919-12-08-deklaracja-rady-najwyzszej.html

  Polska nie bacząc ani na polityczne intencje uczestników konferencji wersalskiej,ani na fakt że przecież na Kresach Wschodnich Polacy stanowią mniejszość, rozpoczęła konflikt wojenny w drodze którego sama ustaliła swoje wschodnie granice .
  Cóż dziwnego w tym że 80-70 % białorusinów cieszyło się z upadku Polski i wkroczeniem wojsk ruskich wówczas zwanych sowieckimi.

  PS
  jak znajdę to prześlę ci kilka fotografii z lat 1926-1939 pacyfikowanych przez polską policję wsi białoruskich.
 • @ikulalibal 16:26:17
  Czerwoni Kapłani poszli spać! zostały tylko psy.
 • @JimA 15:10:06
  W notce jest napisane,że za Rosją sowiecką nie przepadam a szczególnie za tymi żydami z NKWD .W stanie wojennym nawet musiałem trochę odsiedzieć za ulotki antykomunistyczne.Tak,że Armii Czerwonej wcale nie reklamuję.Czasami lubię wejść w czyjeś buty np.Stalina i podumać co ja bym zrobił na jego miejscu i to są tylko moje przemyślenia i gdybanie i będąc na miejscu Stalina robił bym podobnie oprócz mordowania niewinnych ludzi natomiast strategie wojenną miał dobrze obmyślaną.Dlatego to Stalin a nie alianci był zdobywcą Berlina i pogromcą hitlerowskich Niemiec.W dużej mierze do tego zwycięstwa przyczynili się ludzie z zajętych przez sowietów terenów .Oni byli wcielani na siłę do krasnej armii i to oni ponieśli największe straty w ludziach.

  Proszę zauważyć,że takich represji jak w Polsce Stalin nie stosował w innych podbitych koloniach sowieckich.Po prostu oni do sowietów nie strzelali to i sowiet ich potraktował łagodnie.Mam na myśli inne kraje demoludów.Przecież oni także byli pod "okupacją" sowiecką a straty w ludziach były minimalne.
 • @Stara Baba 15:06:04
  "Tak, głównym zewnętrznym winowajca naszej tragedii rozgrywającym się w czasach przedwojennych są sojusze zachodnie ..."

  Jest jeszcze inna możliwość, że wojna była nieunikniona, i polski rząd nie mógł nic zrobić aby jej uniknąć, ani sojusznicy.

  Dopiero Roosevelt razem ze Stalinem byl w stanie zabezpieczyć pokój na kilkadziesiąt lat, poza peryferiami oczywiście. Traktat Wersalski nie wypalił, ale Jałta zadziałała.

  Obecnie porządek jałtański przeminął i świat wchodzi w nową turbulencję.
 • @matterhorn 16:58:24
  "Proszę zauważyć,że takich represji jak w Polsce Stalin nie stosował w innych podbitych koloniach sowieckich.Po prostu oni do sowietów nie strzelali to i sowiet ich potraktował łagodnie.Mam na myśli inne kraje demoludów.Przecież oni także byli pod "okupacją" sowiecką a straty w ludziach były minimalne."

  Zauważam, zauważyłem i dużo wiem na temat opcji: tisze jediesz, dalsze jediesz /wg. niektórych: dalsze budiesz"- gówno prawda!

  tylko walka ma sens, a nie krycie się po kątach. :) Tylko walka. Panu w głowie zamącono, a serce puste- stąd dylemat i wahanie. Tak! Ta walka płynie z serca, nie z głowy. Niech Pan zweryfikuje poglądy względem swojego serca, a wtedy... albo przestanie Pan truć, albo wyniesie się na pustynię, taką czy inną w sensie, że śnieżną lub piaszczystą, co tam Panu serce podpowie. Tam gdzie dusza Pana zaprowadzi. Po prostu, jeśli nie utożsamiacie się z Polską to idźcie już sobie, dziękujemy wam, idźcie i nie wracajcie więcej. My będziemy bronić naszej ziemi, ZAWSZE. A wasze dylematy są czcze.
  Pozdrawiam
  PS. Niech się Pan odniesie do własnych korzeni. Ja odnoszę się do swoich. :) Jestem silniejszy niż Pan nie tylko intelektualnie ale i fizycznie! Jak Pan myśli dlaczego?! :)
 • @JimA 17:14:20
  "tylko walka ma sens, a nie krycie się po kątach. :) Tylko walka. Panu w głowie zamącono, a serce puste- stąd dylemat i wahanie. Tak! "

  To po co Pan marnuje czas na forum? Niech Pan idzie walczyć.
 • @Pedant 17:02:00
  Polski rząd miał pełną możliwość zmienić tragiczne losy Polski. Na datę 1 Kwietnia 1939 roku wyznaczono pełną mobilizację z docelowym numerem 3 milionów żołnierzy. Jednak na zapewnienia Aliantów i ich rzekomy wywiad który miał donosić o braku planu ataku na Polskę przez Niemcy (było to kłamstwo), dla jak to określili nierozzłaszczania Hitlera Polska przystała na rady aby nie ogłaszać mobilizacji. Należy także zauważyć iż na początku 1939 roku Polski Wywiad i Kontrwywiad na polecenie głównego sztabu zwinęli swoją działalność z zachodniej europy pozostając "ślepymi", zdając się na wywiady Anglii i Francji (co za idiotyzm i jawna zdrada). Proszę także pamiętać, tylko w ostatnich 2 dniach przed wojna po jej ogłoszeniu zgłosiło się do wojska ponad 2 miliony ludzi ale było już za późno. Zostaliśmy z 220 tysiącami przeszkolonych w pełni sprawnymi do boju żołnierzami i prawie 800 tysiącami którzy nie umieli nawet sznurować butów. To tu jest przyczyna wszystkich późniejszych klęsk. Polski rząd nie sprostał zadaniu i dał się podpuszczać Aliantom.

  PS: Na dzień dzisiejszy sytuacja zaczyna się powtarzać, wojska nie ma a PiS i inni wierzą w sojusze.
 • @Pedant 17:26:57
  Z Panem już wygrałem.
 • @JimA 17:14:20
  "tylko walka ma sens, a nie krycie się po kątach"

  Gówno prawda-przekonało się o tym 200000 Warszawiaków którzy stracili życie w bezsensownym Powstaniu Warszawskim.Przecież dowództwo AK wiedziało,że sowieci stojący na drugim brzegu Wisły nie kiwną nawet palcem aby im pomóc.
  Tylko typy spod niebieskiej gwiazdy Dawida chełpią się swoim intelektem i siła.Czyżby Pan od nich się wywodził?
 • @matterhorn 19:02:07
  "Gówno prawda-przekonało się o tym 200000 Warszawiaków którzy stracili życie w bezsensownym Powstaniu Warszawskim."- wypowiada się Pan w Ich Imieniu? Jaja Pan sobie robi?! Urwałbym ci łeb! gdybym mógł!- Człowieku! Co Ty piszesz?!!!! Gwarantuję Ci, że gdyby przyszło walczyć jeszcze raz, nie zawahaliby się! I tyle gnomie. Idź się przewietrz... i nigdy nie wracaj!.
  E O T ! czyli : spadare! i tylko módl się... może się nawrócisz jeszcze...
 • @matterhorn 19:02:07
  Prawda. Powstanie warszawskie to było zamordowanie miasta i 200000 jego mieszkańców. Przy zabitych około1500tysiąca Niemców. Goebbels w swych pamiętnikach nazwał to,, katynizacją Warszawy,,. Zniszczone doszczętnie miasto, że wszystkimi zabytkami, muzeami, świątyniami, ośrodkami kultury itd. W walce zginęli najlepsi, najwartościowsi młodzi ludzie, jakich potem zabrakło po wojnie.
 • @zbig71 20:11:13
  " Goebbels w swych pamiętnikach nazwał to,, katynizacją Warszawy,,"- podaj źródło, plis :)
 • @JimA 20:14:48
  Pamiętniki nie wystarczą.
 • @JimA 20:14:48
  Kup sobie pamiętniki i przeczytaj.
 • @zbig71 00:44:50
  :) Tak, niepotrzebnie się odezwałem. "Kup sobie pamiętniki i przeczytaj."- w życiu! Nie mam zamiaru uczestniczyć w tej "niekończącej się hucpie" dłużej niż uczestniczyłem. Tak, że no na te tematy, nie "pogadamy".
  Nie jestem historykiem ani pracownikiem wymiaru "sprawiedliwości"- policja, prokuratura-! i nie mam żadnego powodu, żeby sięgać po dokumenty związane z kryminalistami. Skończyłem z tym., to co wiem wystarczy mi do końca życia i jeden dzień dłyżej.
 • @Pedant 16:17:50
  Proszę przytoczyć te fakty ( na ktòre się pan powołuje) dotyczące rodzinnych korzeni Mazowieckiego i Kuronia, gdyż z punktu widzenia klasycznej antropologii, to obaj wymienieni byli typowymi Żydami. Z biografii politycznej i zachowań politycznych prezentowali w 100% opcję nie tylko żydowską, ale wręcz syjonistyczną. Z punktu widzenia antropologii kognitywnej posiadali wszelkie cechy żydowskie.
 • @Piotrx 22:35:03
  Jest pan zupelnie nielogiczny i " skłŏcony " z faktami historycznymi. Bez wkroczenia ZSRR na wschodnie tereny II RP ( nota bene w sytuacji haniebnej dezercji władz polskich) Polska była zupełnie rozbita przez hitlerowskie Niemcy i byłaby w pełni zajętai zlikwidowana oraz niezdolna do odzyskania niepodległości własnymi siłami. Bez militarnego i gospodarczego wysiłku ZSRR oraz politycznego geniuszu Stalina Polski by nie było.
 • @stanislav 11:12:30
  "Proszę przytoczyć te fakty ( na ktòre się pan powołuje) dotyczące rodzinnych korzeni Mazowieckiego i Kuronia, gdyż z punktu widzenia klasycznej antropologii, to obaj wymienieni byli typowymi Żydami. "

  Przecież to nie ma sensu co Pan napisał - "Proszę przytoczyć te fakty ( na ktòre się pan powołuje)"

  Zresztą, mnie to naprawdę mało obchodzi jakie jest ich pochodzenie czy Pańskie. Podałem fakty wyłącznie dla ścisłości. Jeśli by Kuroń MIAŁ pochodzenie żydowskie a ktoś twierdził odwrotnie, też bym to wytknął. Rozumie Pan?

  A co do "klasyczniej antropologii" to niech Pan da sobie spokój. Najpierw niech Pan zadba o logikę.

  Słodki Jezu, jedni plączą się niemiłosiernie w swojej pseudorgumentacji, drudzy bełkoczą coś o psich jajach (Kula Lis). Zmęczyłem się.
 • @Pedant 11:35:44
  Pan widzę jest wyznawcą logiki sytuacyjnej. Jeśli coś się nie zgadza z pana tezami, to jest " nielogiczne".
 • @stanislav 13:33:59
  "Pan widzę jest wyznawcą logiki sytuacyjnej. Jeśli coś się nie zgadza z pana tezami, to jest " nielogiczne".

  Jeśli Pan nie widzi nielogiczności swojego zwrotu ""Proszę przytoczyć te fakty ( na ktòre się pan powołuje)", to nie da się Panu pomóc.
 • @Pedant 13:50:34
  To przecieź nie ja tylko pan napisal , że w przeciwieństwie do Geremka Kuroń i Mazowiecki nie byli Żydami. Wobec tak kstegorycznego " pedantycznegi" stwierdzenia poprodiłem pana o podanie faktycznych podstaw takiego twierdzenia. Co w tym jest nielogicznego? No chyba, że posługujemy się inną logiką- w pana wypadku sytuacyjną?
 • @stanislav 15:59:09
  "To przecieź nie ja tylko pan napisal , że w przeciwieństwie do Geremka Kuroń i Mazowiecki nie byli Żydami. Wobec tak kstegorycznego " pedantycznegi" stwierdzenia poprodiłem pana o podanie faktycznych podstaw takiego twierdzenia"

  Podałem informacje. Pan chce dowodów? Jeśli dotrę do metryk urodzenia, świadectw ślubów, zdjęć nagrobków itd spędzając na tym tygodnie, to po co? Po to tylko aby wykazać, że ktoś nie jest Żydem?!!!

  Marnuje Pan mój i swój czas. Jak Panu tak zależy i powiem, tak Mazowiecki i Kuroń byli Zydami, uszczęśliwi to Pana?
 • @stanislav 15:59:09
  "No chyba, że posługujemy się inną logiką- w pana wypadku sytuacyjną?"

  A co to takiego logika sytuacyjna?
 • @Pedant 16:11:54
  Napisałem wcześniej. Proszę doczytać. Idywidua w rodzaju Mazowieckiego i Kuronia też niedpecjalnie by mnie interesowałý, gdyby nie fakt , że walnie przyczyniły się do demolowania Polski wypełniając syjonistyczne scenariusze, a mimo to tzw. solidarnościowa mitologia robi z nich bohateròw zasłużonych dla " wolności i demokracji" w Polsce i Europie Śr.- Wsch.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829